Spadnie na zimę – woda w lód

Spadnie na zimę – woda w lód

Nie ma wątpliwości, pozostawił spadek i zima nadeszła. Nasze drzewa liściaste nie zrzucają liści. Wcześnie rano mróz i ciepłe dni zwrócili się do zamarzniętej ziemi i kości chłodzenia wiatry. Aktywność na naszym jeziorze jest reprezentowana przez kilka kaczek kąpieli w wodach potoku nieco cieplejszych posiłku. Jak mijają dni, cienka powłoka lodu zaczną tworzyć się wokół linii brzegowej i ostatecznie na Zalecane strony różnych zatoczek. Wkrótce jezioro zostaną pokryte lodu zimowego zwiększenie grubości o każdym dniem. Jako lód gęstnieje, więc nie poziom podniecenia naszej lodowej rybaka! Tak, to jest czas, aby umieścić te ślimaki, tip-up, włócznie i lekkie narzędzia połowowe z powrotem do pracy.

Zależy nam, aby wydostać się na lód

Zależy nam, aby wydostać się na lód. Czy jest wystarczająco gruba? Wędkarstwo podlodowe jest jednym z najbardziej niebezpiecznych metod łowienia. Należy zachować ostrożność, zwłaszcza gdy są tak chętni, aby zacząć. Było wiele wypadków na naszym jeziorze. Nieszczęśliwe historie mówiono o Hummer, ciężarówki, samochody, skutery, zwierząt i oczywiście ludzi zerwania przez lód. Pewny sposób na rozpoczęcie sezonu na złe pieszo. Pewne ryzyko rybaka chodzenia na lodzie na dwa i pół cala, gdy eksperci zalecają co najmniej czterech cali. Grubość lodu zmienia, zwłaszcza w jeziorach o bardzo różnych głębokościach. Nasze jezioro może kliknij tutaj to teraz spaść dwadzieścia stóp w bocznej odległości ośmiu stóp. Oznacza to, że grubość lodu będzie się znacznie różnić na początku sezonu. Sześć cali jest zalecany do sanek i komórkowymi śniegu. Dziesięć cali dla mniejszych pojazdów, a co najmniej 16 stałych cali dla pełnowymiarowych samochodów ciężarowych. W naszych siedmiu lat na jeziorze, grubość lodu było ponad 10 cali tylko raz.

Istnieją inne czynniki ryzyka

Istnieją inne czynniki ryzyka, aby mieć świadomość, gdy na lodzie. Frostbite może nastąpić w wyniku długotrwałego narażenia na działanie wiatru i niskich temperatur. Właściwa zimowa odzież jest niezbędna. W dzisiejszych czasach istnieje wielkie altany, namioty i schrony, które mogą być szybko wznoszone ucieczki od surowych temperatur i gryzących wiatrów. Niektórzy rybacy lodowe mają więcej stałych schronów, zwykle na kołach, które mogą być holowane na lód. Te schrony często posiadają łazienki, piece, łóżka, a nawet telewizję satelitarną. Jeśli masz schronienie w ciepło, odpowiednia wentylacja jest krytyczna. Niektórzy rybacy stracili życie na lodzie z powodu zatrucia tlenkiem węgla. Największe ryzyko, a większość zgonów doszło od hipotermii. To jest, gdy temperatura ciała spadnie zbyt nisko. Ważne jest, aby kształcić się na hipotermię i wszystkich innych potencjalnych zagrożeń przed wyruszeniem na lód. Celem jest, aby dobrze się bawić i być bezpieczne!samochód sportowy

Czas na ryby. Istnieje wiele różnych podejść do połowów pod lodem. Wszystkie podejścia mają pewne czynniki wspólne. Ryby nie zużywać dużo energii pod lodem. Nie trzeba mieć przynęta zrobić albo. W rzeczywistości, zbyt dużo ruchu będzie faktycznie zniechęcać ryb. Głębokość jest krytyczna. Zrobić trochę badań przed wyruszeniem na lodzie. Gatunek ryby określa głębokość ryb. Na przykład, crappie i bas będzie można znaleźć na różnych głębokościach. Jest to jeden razem bobber jest ważne. Użyj bobber poślizgu, aby ustawić właściwą głębokość. Bobber będzie również służyć jako dobre wizualne, gdy nie jest działaniem poniżej. Połowy bluegills i okonia? Wysłać przynęta na dnie. Niektóre odbijając działanie będzie zachęcić ich do przynęty. Chum Jest to dobry sposób, aby przyciągnąć jakąś uwagę też. Działalność ta stworzona przez innych ryb żerujących ryb może pobierać niższą energię do serwisu. W płytkich wodach, jest to dobry pomysł, aby zakryć otwór. Światło przenikliwe thru otwór może straszyć ryby z dala od przynęty. Nie masz go – reszta należy do ciebie. Baw się i złapać jakąś rybę!

Dodaj komentarz